Reklama
Reklama

Sprawa Ewy Tylman: prokuratura wycofała wniosek o utajenie procesu

Jak już wcześniej informowaliśmy Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro po zapoznaniu się ze sprawą polecił poznańskiej prokuraturze wycofanie wniosku o utajenie procesu przeciwko Adamowi Z. jak poinformowała portal TVN24 prokuratura wycofała z sądu wniosek.

Proces ma ruszyć 17 stycznia. Adam Z. jest oskarżony o zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym. Do sądu - razem z aktem oskarżenia na początku listopada - prokuratura złożyła wniosek o utajnienie rozprawy w obawie, że może dojść do zakłócenia porządku publicznego oraz ze względu na prywatność osób uczestniczących.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jawności procesu domagał się obrońca Adama Z. i rodzina Ewy Tylman. Jak już wcześniej informowaliśmy ojciec kobiety Andrzej Tylman napisał w tej sprawie list do Zbigniewa Ziobry. Podkreślał w liście, jest świadomy, iż pewne wątki sprawy powinny być poruszane za zamkniętymi drzwiami. Ale do tego wystarczy utajnić kilka przesłuchań. kontrolę w tej sprawie zlecił Prokuraturze Krajowej Zbigniew Ziobro.

W ubiegły piątek Prokuratura Krajowa poinformowała, że proces będzie jawny. - Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro po zapoznaniu się ze sprawą polecił Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu cofnięcie wniosku o wyłączenie w całości jawności rozprawy przeciwko Adamowi Z. oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman. Wniosek taki został złożony 10 listopada 2016 roku przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu do Sądu Okręgowego w Poznaniu - czytamy w komunikacie.

Dziś TVN24 informuje, że poznańska prokuratura wycofała z sądu wniosek o całkowite utajnienie procesu Adama Z. Jak zapewniała w rozmowie z reporterem TVN24 rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus więcej szczegółów na ten temat prokuratura przedstawi w środę rano.

Prokuratura chciała wyłączenia jawności ze względu na dobro strony pokrzywdzonej. Jeśli rodzina chce jawnego procesu to prokuratura nie chce działać wbrew jej woli. Chcemy otwartego procesu - tłumaczył w rozmowie z Radiem Merkury prokurator Łukasz Biela, zastępca Prokuratora Okręgowego w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
93.95 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro