Reklama

Festiwal Rzeźby Lodowej: z koncertem Reni Jusis i pokazem laserów

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

We wtorek miasto zdradziło szczegóły tegorocznego Festiwalu Rzeźby Lodowej, który już w piątek rozpocznie się na Starym Rynku. Na otwarcie odbędzie się koncert Reni Jusis, a na zakończenie zaplanowano pokaz laserowy.

Tegoroczna edycja Stihl Poznań Ice Festival odbywać się będzie od 9 do 11 grudnia. W 20 tonach lodu rzeźbić swoje dzieła będzie 12 zespołów z różnych stron świata - m.in. z Malezji, Węgier, Kanady i Polski. Oficjalne otwarcie zaplanowano na piątek, na godzinę 17.00. Wystąpi wówczas Reni Jusis.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Podobnie jak w ubiegłych latach w ramach festiwalu zorganizowane zostaną dwie konkurencje. Pierwsza (w sobotę) to najbardziej widowiskowa konkurencja - Speed Ice Carving (rzeźbienie na czas). W ramach limitu czasowego zespoły mają odwzorować w bryle lodu konkursowy wzór. Wygrywa zespół, który zrobi to najdokładniej.

W niedzielę odbędzie się natomiast konkurs główny. 12 zespołów w określonym czasie będzie przygotowywać w lodzie projekt własnego pomysłu, którego zadaniem jest zachwycenie nie tylko poznaniaków, ale też jury.

Cały festiwal zakończy pokaz laserowo-multimedialny. Ma się odbyć w niedzielę o 18.30.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro