Reklama
Reklama

Serbska/Naramowicka: kiedyś stały tu domy pokazowe, teraz ma powstać osiedle

To na tym terenie ma powstać osiedle | fot. Google Maps
To na tym terenie ma powstać osiedle | fot. Google Maps

Domy pokazowe wybudowane w systemie kanadyjskim stały kiedyś na terenie przy skrzyżowaniu ulic Naramowickiej i Serbskiej. Dziś królują tu głównie chaszcze. Ale wkrótce ma się to zmienić. Jeden z deweloperów planuje tu budowę nowego osiedla.

Lata temu przejeżdżając w rejonie skrzyżowania ulic Naramowickiej i Serbskiej można było zobaczyć kilka drewnianych domów. Wybudował je Drewbud jako domy pokazowe. Powstawały w systemie kanadyjskim i miały podbić serca przede wszystkim młodych poznaniaków szukających pomysłu na własne cztery kąty.

Przez lata budynki niszczały, dziś pozostało po nich wspomnienie i... działka przy dużym skrzyżowaniu porośnięta chaszczami. W 2010 roku pisaliśmy, że teren został wystawiony na sprzedaż - 3 działki, łącznie 1,5 hektara. Operat szacunkowy opiewał na 22 mln złotych.

Dziś ProjektInwestor.pl podaje, że już w przyszłym roku na tym terenie ma zacząć powstawać nowe osiedle. Wybuduje je deweloper Unidevelopment. - Jednym z warunków umowy przedwstępnej było uzyskanie ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy. Finalizacja transakcji ma nastąpić do połowy stycznia 2017 r. Cena zakupu nieruchomości wynosi 13,0 mln zł netto - czytamy na portalu.

Mają tu powstać 3 bloki o wysokości kilkunastu pięter z parkingiem podziemnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro