Reklama
Reklama

Świąteczna Bimba wyjedzie na poznańskie torowiska

fot. MPK

Świąteczna Bimba, udekorowany m.in. światełkami tramwaj, wyjedzie ponownie na ulice Poznania. Co prawda nie w Mikołajki, a dopiero w niedzielę, ale już teraz warto zaplanować sobie podróż tym niezwykłym pojazdem.

Już od kilku lat poznańskie MPK zapewnia pasażerom atrakcje w okolicy świąt Bożego Narodzenia. To przejazdy Świątecznej Bimby. Tramwaj "ubrany" w świąteczne światełka przyciąga wzrok z daleka. Tramwaj wyjedzie na ulice 11 i 18 grudnia, a więc w dwie kolejne niedziele.

- Na pokładzie będziemy prowadzić konkursy z nagrodami, warto więc przypomnieć sobie to, co wiemy o świętach Bożego Narodzenia. Nie zabraknie też kolęd i pastorałek. Pamiętajcie, że śpiewamy aż do ostatniej zwrotki - zapowiada MPK. - W niedzielę ,18 grudnia, w Świątecznej Bimbie zagoszczą artyści z Zespołu Tańca Ludowego Poznań AWF, ubrani w kolorowe ludowe stroje. Jak co roku zaczarują nas wykonaniem najpiękniejszych polskich kolęd, także tych trochę już zapomnianych - dodaje.

Przejazdy Świąteczną Bimbą są bezpłatne. Tramwaj będzie kursować trasą:
OGRODY - Dąbrowskiego - Fredry - Gwarna - Święty Marcin - Marcinkowskiego - Podgórna - Dowbora-Muśnickiego - Kórnicka - Jana Pawła II - Podwale - ZAWADY
powrót - ZAWADY - Podwale - Jana Pawła II - Kórnicka - Dowbora-Muśnickiego - Podgórna - Marcinkowskiego - Plac Wolności - Fredry - Dąbrowskiego - OGRODY.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW zaktualizował ostrzeżenia o silnym wietrze
19℃
11℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
39 km
Stan powietrza
PM2.5
7.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro