Reklama
Reklama

Zmiany przy Posnanii: do centrum możesz też jechać prawym pasem estakady!

fot. PIM

Zgodnie z poniedziałkowymi zapowiedziami, w nocy wprowadzono zmiany przy skrzyżowaniu prowadzącym z ulicy Krzywoustego do centrum handlowego Posnania (to ul. Anny Jantar). Kierowcy jeżdżą tu na pamięć.

Wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu o tym, że na skrzyżowaniu ulic Krzywoustego i Anny Jantar (wjazd do Posnanii przy estakadzie katowickiej) dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, a nawet wypadków. Kierowcy apelowali, by lepiej oznakować to miejsce. Początkowo jedynie poprawiono oznakowanie, ale nie wprowadzono większych zmian w organizacji ruchu. Zmieniło się to w nocy.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Od rana w poniedziałek kierowcy jadący ulicą Krzywoustego w stronę Franowa nie mogą za rondem Rataje skręcić w lewo - do Posnanii. Mogą jechać jedynie prosto, na estakadę. Ustawione tu słupki nie pozostawiają wątpliwości, że właśnie tak powinno się tutaj jechać.

Kierowcy jadący w stronę ronda Rataje mogą natomiast z dwóch pasów estakady jechać prosto, do ronda Rataje. Do tej pory możliwe to było jedynie z lewego pasa. Dziś prosto pojedziemy także z prawego pasa - kierowcy zdają się jednak o tym nie wiedzieć i stoją na lewym pasie, gdy prawy jest pusty. Równocześnie z prawego pasa można też skręcić do Posnanii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
17.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro