Reklama
Reklama

Z forum wzięte: czego poznaniacy oczekują od MPK

fot. Policja

Rozmowy z poznaniakami o komunikacji miejskiej zawsze są bardzo emocjonujące. Wiele osób chwali przewoźnika, wiele ma szereg zastrzeżeń. Szczególnie teraz, kiedy na komunikacyjnej mapie miasta zachodzi wiele zmian, można usłyszeć czego od MPK oczekują mieszkańcy Poznania.

Wszystkim dogodzić się nie da - to truizm, ale doskonale się sprawdza w przypadku dyskusjio funkcjonowaniu miejskiej komunikacji. Ogromne zainteresowanie tematem przemian w układzie poznańskiej komunikacji miejskiej daje jasno do zrozumienia, że to kwestia, która zawsze będzie budzić emocje i nigdy do końca nie zostanie rozstrzygnięta.

Ostatniedyskusje, które przetoczyły się na forach internetowych poznańskich redakcjipokazały jasno, że wielu poznaniaków bardzo chwali sobie korzystanie z usług MPK, jednak oczekiwałoby pewnych udogodnień. W tej mierze wiele sugestii dotyczyło zmian niektórych tras. Początek jesiennego sezonu zaczął się więc obiecująco - popularna linia tramwajowa numer 3 ruszyła, mniej więcej, trasą postulowaną przez mieszkańców. Jednak już po połączeniu linii autobusowych 76 i 90swojego niezadowolenia nie kryją mieszkańcy Dębca. Tej kwestii MPK jeszcze się przyjrzy - zapewnił Zbigniew Rusak z MPK.W kwestii ulepszania poszczególnych połączeń poznaniacy często zwracają uwagę na konieczność przedłużenia PST do campusu na Morasku i dworca PKP, większego wykorzystaniaszyn na Towarowej czy budowy linii przez ulicę Ratajczaka. Jednakreorganizacja kursów poszczególnych linii wymaga analiz, ekspertyz i obliczeń oraz znacznych nakładów finansowych i czasu.

Mniej czasu powinno zająć uporządkowanie drobniejszych spraw, które są bolączką poznańskiej komunikacji. Poznaniacy rzadko narzekają na pojazdy, autobusy są w większości nowoczesne, a tramwaje nie budzą większych zastrzeżeń. Problemem jest jednak brud i wandalizm. Tu jednak nie można mieć pretensji do przewoźnika, to właśnie pasażerowie są winni zniszczeń wewnątrz pojazdów. Ten problem ma ukrócić rozszerzany monitoring w tramwajach i autobusach. Zniknąć ma również problem z zakupem biletów - MPK nie wyklucza zakupu biletomatów. Obecnie można kupić bilety także u kierowców i motorniczych linii nocnych. Pozostaje jeszcze kwestia punktualności miejskiej komunikacji. Tu wiele zależy od sytuacji w mieście, ale wiele osób narzeka, że zbyt często dochodzi do spóźnień pojazdów i zbyt często poszczególne autobusy i tramwaje nie pojawiają się o wyznaczonym czasie.

Ostatecznie, poznaniacy lubią swoje bimby i autobusy. Chcieliby tylko pewnych zmian, które ich zdaniem mogą przysłużyć się wszystkim. Wiele osób widziałoby nawet ścisłe centrum otwarte tylko dla ruchu pieszego i publicznego - bez samochodów. To tylko niektóre sugestie mieszkańców miasta, zachęcamy więc do dalszej dyskusji o tym,co warto by było w poznańskiej komunikacji zmienić.

Czy jesteś zadowolony z usług MPK?

  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
12℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro