Reklama

Poznań: 3 gimnazja do likwidacji, reszta do przekształcenia?

Wciąż nie są znane szczegóły reformy oświaty, która planowana jest już na przyszły rok. Wiadomo natomiast, że przestać istnieć mają gimnazja. W Poznaniu planuje się, że zlikwidowane zostaną 2 lub 3 szkoły tego typu, a kolejne mają być przekształcone.

Choć rząd Prawa i Sprawiedliwości od miesięcy mówi o likwidacji gimnazjów, wciąż nie są znane szczegóły tej rewolucji w oświacie. Nasze miasto przygotowuje się jednak do reformy, o czym informuje Gazeta Wyborcza.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Dziś w Poznaniu funkcjonują 44 gimnazja. 17 z nich to samodzielne szkoły i to właśnie one mają największy problem. Trzeba dla nich znaleźć "nowe zajęcie". I tak w Poznaniu zdecydowana większość gimnazjów ma zostać przekształcona - czy to w szkoły podstawowe czy technika/licea. 2 lub 3 gimnazja mają natomiast zostać zlikwidowane. A dla nauczycieli czy dyrekcji oznacza to zwolnienia.

Z informacji GW wynika, że likwidacja może czekać gimnazja nr 43 przy ul. Łozowej, 63 przy ul. Drzymały oraz 61 przy ulicy Słowackiego. Rozmowy w tej sprawie mają się odbyć w najbliższych dniach. Zdecydowana większość pozostałych gimnazjów ma być włączona do szkół podstawowych. Jedynie kilka gimnazjów miałoby zostać włączonych lub przekształconych w technika czy licea.

Do informacji Gazety Wyborczej odniosła się radna Katarzyna Kretkowska. Jej zdaniem żadna decyzja w sprawie przekształceń czy likwidacji jeszcze nie zapadła. Dodaje, że zlikwidowane nie ma być gimnazjum z ul. Drzymały. Kolejne rozmowy w sprawie przyszłości szkół mają się odbyć we wtorek.

W Poznaniu decyzje związane ze zmianami mają zapaść maksymalnie do końca lutego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
84.53 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro