Reklama

Rasistowski atak w bydgoskim tramwaju

fot. wikimedia
fot. wikimedia

Grupa studentów pochodzących z Turcji i Bułgarii została zaatakowana w jednym z bydgoskich tramwajów. Dzięki szybkiej reakcji motorniczego udało się zatrzymać napastników.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w jednym z bydgoskich tramwajów. Policjanci ustalili, że grupa sześciu studentów pochodzących z Bułgarii i Turcji została zaatakowana przez trzech mężczyzn -Obcokrajowcy, jak wynika z relacji świadków, zostali znieważeni, mężczyźni używali wobec nich słów wulgarnych i obraźliwych na tle narodowościowym. Doszło także do rękoczynów, ale żadna z osób nie musiała korzystać z pomocy lekarskiej - informuje Monika Chlebicz z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

O zdarzeniu poinformowali policjantów świadkowie zdarzenia, a motorniczy zatrzymał tramwaj między przystankami uniemożliwiając ucieczkę napastników. Policjanci zatrzymali dwóch 26-latków oraz 32-latka. Wszyscy byli nietrzeźwi. Za stosowanie przemocy lub groźby z powodu przynależności narodowej grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro