Reklama

Jacek Jaśkowiak pozywa kluby go-go. Radny PiS chce pozywać organizatorów Marszu Równości

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W połowie listopada pisaliśmy o pozwie przygotowanym przez miasto, w którym Poznań domaga się od klubów go-go miliona złotych odszkodowania za niszczenie wizerunku miasta. Decyzję prezydenta chwali radny Michał Boruczkowski, ale jednocześnie apeluje o podobny pozew w stosunku do organizatorów Marszu Równości.

Szczegółowo o pozwie pisaliśmy 15 listopada -Natarczywe namawianie, nagabywanie przechodniów na wizyty w klubach go-go to częsta praktyka obserwowana w okolicach Starego Rynku. Zaopatrzone w kolorowe parasolki pracownice tych klubów zaczepiają przechodzących mężczyzn, intensywnie zachwalając czekającą na nich ofertę. Wprawiają w zakłopotanie poznaniaków oraz odwiedzających nasze miasto turystów i gości z zagranicy. Dostaję na ten temat wiele skarg - wyjaśniał wówczas Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Teraz głos w tej sprawie zabrał radny PiS Michał Boruczkowski, który znany jest z kontrowersyjnych interpelacji. Przypomnijmy tylko, że Boruczkowski w swoich interpelacjach proponował budowę minaretu w Poznaniu i pytał o łowców organów krążących po mieście. Teraz radny chwali decyzję prezydenta Jacka Jaśkowiaka - Muszę przyznać, że zdecydowane kroki Pana Prezydenta przeciwko klubom go-go, wzbudziły w mym sercu nieśmiałą nadzieję, że oto zaczyna następować trwały zwrot światopoglądu Pana Prezydenta w kierunku konserwatywnym - pisze radny, ale natychmiast dodaje, że chciałby rozszerzenia ofensywy sądowej -Chciałbym poddać pod rozwagę, pozwanie organizatorów parad równości, za to, że obecność tychże parad w naszym mieście, godzi w wizerunek Miasta Poznania, wręcz ten wizerunek od jakiegoś czasu stopniowo niszczy.

Na poparcie swych żądań radny przytacza cytaty z Biblii piętnujące homoseksualizm.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro