Reklama

Proces w sprawie Ewy Tylman jednak jawny. Tak zdecydował Zbigniew Ziobro

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Jednak jawny będzie proces Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman. Taką decyzję podjął Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Już kilka dni temu pisaliśmy, że do sądu trafił wniosek o utajenie rozprawy w sprawie zabójstwa Ewy Tylman. Pojawiła się bowiem obawa, że może dojść do zakłócenia porządku publicznego. Jawności procesu domagają się obrońca Adama Z. oraz rodzina Ewy Tylman.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W tym tygodniu kontrolę w tej sprawie zlecił Prokuraturze Krajowej Zbigniew Ziobro. Dziś Prokuratura Krajowa poinformowała, że proces będzie jawny. - Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro po zapoznaniu się ze sprawą polecił Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu cofnięcie wniosku o wyłączenie w całości jawności rozprawy przeciwko Adamowi Z. oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman. Wniosek taki został złożony 10 listopada 2016 roku przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu do Sądu Okręgowego w Poznaniu - czytamy w komunikacie.

Proces ma się rozpocząć 17 stycznia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro