Reklama
Reklama

Rondo Śródka: porządkują skwer z "Parkiem Jednego Drzewa"

fot. Mariusz Wiśniewski
fot. Mariusz Wiśniewski

W sąsiedztwie ronda Śródka, między ulicami Podwale i Wyszyńskiego, znajduje się skwer z jednym drzewem - stąd nazwa Park Jednego Drzewa. Wygląd tego miejsca od dawna odstrasza. Teraz się to zmienia. Trwają tu porządki.

Kilka lat temu osiedlowi radni ze Śródki utworzyli na skwerze przy rondzie Park Jednego Drzewa. To samotny dąb stojący na niezagospodarowanym terenie między ulicami Wyszyńskiego i Podwale. Jego okolica raczej nie była dobrą wizytówką Śródki. Dziś prowadzone są tu porządki.

- Tymczasowe zagospodarowanie działki przeznaczonej w przyszłości pod zabudowę jest realizowane w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji i Programu dla Śródmieścia. Zniknął już pierwszy pawilon, od 1 grudnia rozpoczął się demontaż kolejnych. To miejsce dotąd wyglądało fatalnie na tle piękniejącej Śródki - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Prace mają się zakończyć w I kwartale 2017 roku. - Równocześnie rozpoczną się roboty związane z uporządkowaniem nawierzchni i nasadzeniem roślin. Pojawią się również ławki oraz kosze na śmieci - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro