Reklama
Reklama

Wpadli w ręce policji, kiedy niszczyli mural "Żołnierze Wyklęci"

Patrol z Białegostoku na gorącym uczynku zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy niszczyli mural "Żołnierze Wyklęci" przy jednej z ulic miasta. Zatrzymani usłyszeli zarzut niszczenia mienia.

Dwóch wandali zauważyli policjanci z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego miejscowej komendy, którzy pełnili nocną służbę na ulicach miasta - Około pierwszej w nocy zauważyli dwóch młodych mężczyzn stojących przed muralem "Żołnierzy Wyklętych" w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Starobojarskiej. Osoby te były zwrócone w jego kierunku i czymś zajęte. Jednak kiedy mężczyźni zobaczyli zbliżających się mundurowych nagle zaczęli uciekać - relacjonuje Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg, a chwilę później zatrzymali obu mężczyzn. Szybko okazało się, że mężczyźni zniszczyli mural, zamalowując fragment tekstu oraz dopisując słowa niecenzuralne. Zatrzymani mają 24 i 29 lat - Po zatrzymaniu mundurowi zauważyli na dłoniach młodszego z nich ślady farby, a u jego kompana takie same zabrudzenia na rękawiczkach, które ten miał na rękach. Ponadto policjanci znaleźli przy 24-latku torbę, w której były cztery puszki z lakierami w różnych kolorach. Natomiast u 29-latka w kieszeniach kurtki funkcjonariusze zabezpieczyli flamaster i kolejną puszkę farby - dodaje Baranowski.

Mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, a ich sprawą zajmie się sąd.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro