Reklama
Reklama

Wpadli w ręce policji, kiedy niszczyli mural "Żołnierze Wyklęci"

Patrol z Białegostoku na gorącym uczynku zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy niszczyli mural "Żołnierze Wyklęci" przy jednej z ulic miasta. Zatrzymani usłyszeli zarzut niszczenia mienia.

Dwóch wandali zauważyli policjanci z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego miejscowej komendy, którzy pełnili nocną służbę na ulicach miasta - Około pierwszej w nocy zauważyli dwóch młodych mężczyzn stojących przed muralem "Żołnierzy Wyklętych" w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Starobojarskiej. Osoby te były zwrócone w jego kierunku i czymś zajęte. Jednak kiedy mężczyźni zobaczyli zbliżających się mundurowych nagle zaczęli uciekać - relacjonuje Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg, a chwilę później zatrzymali obu mężczyzn. Szybko okazało się, że mężczyźni zniszczyli mural, zamalowując fragment tekstu oraz dopisując słowa niecenzuralne. Zatrzymani mają 24 i 29 lat - Po zatrzymaniu mundurowi zauważyli na dłoniach młodszego z nich ślady farby, a u jego kompana takie same zabrudzenia na rękawiczkach, które ten miał na rękach. Ponadto policjanci znaleźli przy 24-latku torbę, w której były cztery puszki z lakierami w różnych kolorach. Natomiast u 29-latka w kieszeniach kurtki funkcjonariusze zabezpieczyli flamaster i kolejną puszkę farby - dodaje Baranowski.

Mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, a ich sprawą zajmie się sąd.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro