Reklama
Reklama

Betlejem Poznańskie: od piątku także na Starym Rynku. Na koniec będą rozdawać choinki

fot. Jędrzej Gerwel
fot. Jędrzej Gerwel

Już od tygodnia można poczuć świąteczną atmosferę na bożonarodzeniowym jarmarku zorganizowanym na Placu Wolności. W piątek otwarty zostanie kolejny jarmark w ramach Betlejem Poznańskiego - na Starym Rynku. Na sobotę zaplanowano rozświetlenie miejskiej choinki.

Betlejem Poznańskie odbywa się w tym roku w dwóch lokalizacjach - na Placu Wolności (już od tygodnia) oraz na Starym Rynku (otwarcie w piątek). Potrwa do 22 grudnia. Na Starym Rynku, podobnie jak na Placu Wolności, będzie można zjeść świąteczne przysmaki, wypić m.in. grzane wino czy kupić słodkości.

Już w sobotę Jacek Jaśkowiak uroczyście rozświetli choinkę, która stoi na Starym Rynku. To 10-metrowy świerk. Iluminacji towarzyszyć będzie koncert Gospel Joy. Początek o godzinie 16.30. W programie Betlejem na Starym Rynku są m.in. spotkanie ze św. Mikołajem, animacje z Królową Zimy, świąteczne koncerty, warsztaty i spektakle. W przyszły weekend - 9-11 grudnia zaplanowano natomiast STIHL POZnan Ice Festival - Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej.

18 grudnia w ramach Betlejem Poznańskiego odbędzie się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Ostatniego dnia jarmarków, 22 grudnia, poznaniacy będą mogli otrzymać w prezencie darmowe choinki. Będzie ich około 300. Obecnie stanowią one ozdobę jarmarków, a po ich zakończeniu będą mogły cieszyć oko mieszkańców w ich domach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro