Reklama
Reklama

Betlejem Poznańskie: od piątku także na Starym Rynku. Na koniec będą rozdawać choinki

fot. Jędrzej Gerwel
fot. Jędrzej Gerwel

Już od tygodnia można poczuć świąteczną atmosferę na bożonarodzeniowym jarmarku zorganizowanym na Placu Wolności. W piątek otwarty zostanie kolejny jarmark w ramach Betlejem Poznańskiego - na Starym Rynku. Na sobotę zaplanowano rozświetlenie miejskiej choinki.

Betlejem Poznańskie odbywa się w tym roku w dwóch lokalizacjach - na Placu Wolności (już od tygodnia) oraz na Starym Rynku (otwarcie w piątek). Potrwa do 22 grudnia. Na Starym Rynku, podobnie jak na Placu Wolności, będzie można zjeść świąteczne przysmaki, wypić m.in. grzane wino czy kupić słodkości.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Już w sobotę Jacek Jaśkowiak uroczyście rozświetli choinkę, która stoi na Starym Rynku. To 10-metrowy świerk. Iluminacji towarzyszyć będzie koncert Gospel Joy. Początek o godzinie 16.30. W programie Betlejem na Starym Rynku są m.in. spotkanie ze św. Mikołajem, animacje z Królową Zimy, świąteczne koncerty, warsztaty i spektakle. W przyszły weekend - 9-11 grudnia zaplanowano natomiast STIHL POZnan Ice Festival - Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej.

18 grudnia w ramach Betlejem Poznańskiego odbędzie się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Ostatniego dnia jarmarków, 22 grudnia, poznaniacy będą mogli otrzymać w prezencie darmowe choinki. Będzie ich około 300. Obecnie stanowią one ozdobę jarmarków, a po ich zakończeniu będą mogły cieszyć oko mieszkańców w ich domach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro