Reklama
Reklama

Wielkie święto jeździectwa: ruszyła Cavaliada

fot. Włodzimierz Hoppel

W czwartek na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczęła się Cavaliada, czyli międzynarodowy konkurs jeździecki w skokach przez przeszkody w randze CSI3*-W. Zawody zakończą się w niedzielę.

W stolicy Wielkopolski zaprezentuje się kilkuset zawodników z całego świata. Rywalizacja rozpoczęła się w czwartek. W konkursie dużej rundy (przeszkody na wysokości 145 cm) triumfował Jarosław Skrzyczyński na koniu Quintella.

W średniej rundzie (140 cm) wygrał Łukasz Koza na Chito Blue. W małej rundzie (135 cm) najlepszy wynik uzyskał Harm Lahde z Niemiec, dosiadający Oak Grove"s Flickering Star.

Zawody rozgrywane są na dwóch arenach. Fani jeździectwa mogą odwiedzać także CAVALIADA Show i Targi.

Show to różnego rodzaju pokazy jeździeckie w wykonaniu najlepszych zawodników z Polski i świata. Oferta targów obejmuje wszystko, co związane jest z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa i usługi.

Od czwartku do soboty MTP można odwiedzać w godzinach 8:00 - 22:00. W niedzielę impreza potrwa do 18:00. Wejścia zlokalizowano od ulic Bukowskiej, Śniadeckich oraz Głogowskiej. Wejścia od strony ul. Bukowskiej i Śniadeckich będą wyposażone w kasy biletowe.

Bilety nabywać można przez internet i w kasach MTP. Przy wyborze tej drugiej opcji należy jednak pamiętać, że wejściówki mogą się skończyć, są też droższe.

Ceny biletów zależą od dnia. Za wejściówki na niedzielę trzeba obecnie zapłacić 69 (przedsprzedaż) lub 85 (kasy MTP) złotych.

Można również nabyć bilety tylko na CAVALIADA Show i Targi: normalne kosztują 9 zł, a ulgowe 6zł. Należy jednak pamiętać, że z takimi wejściówkami nie wejdziemy do aren sportowych.

Szczegółowe informacje dotyczące cen biletów czy programu imprezy można znaleźć na www.cavaliada.pl.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
14.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro