Reklama
Reklama

Nowa zebra na ul. Matyi: ze światłami i przejazdem dla rowerów

Nowa zebra ma być podobna do tej, która powstała przy dworcach PKP i PKS | fot. UM Poznań

Zarząd Dróg Miejskich precyzuje, w którym miejscu ma powstać nowe przejście dla pieszych na ulicy Matyi. Wiadomo, że pojawią się tutaj nowe sygnalizatory świetlne oraz przejazd dla rowerzystów.

Do 8 grudnia do ZDM mogą się zgłaszać firmy, które chcą zaprojektować i wybudować przejście dla pieszych na ulicy Matyi. O sprawie pisaliśmy już w środę. Urzędnicy precyzują, że nowa zebra pojawi się przy skrzyżowaniu ulic Matyi i Wierzbięcice, po jego zachodniej stronie. - Przejście przez dwie jezdnie ulicy Stanisława Matyi i torowisko tramwajowe będzie funkcjonować po zachodniej stronie skrzyżowania (jadąc od ronda Rataje/ul. Królowej Jadwigi za przystankiem tramwajowym). Bezpieczeństwo ruchu zapewni sygnalizacja świetlna. Wraz z przejściem dla pieszych powstanie przejazd dla rowerów - połączenie dróg rowerowych znajdujących się przy "starym dworcu PKS" z parkiem Karola Marcinkowskiego, w którym dopuszczony jest ruchu rowerowy - zapowiada ZDM.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Sprawdź.
REKLAMA


Zebra w tym miejscu ma poprawić sytuację osób niepełnosprawnych czy poruszających się z wózkami dziecięcymi. Dziś muszą one korzystać z tunelu. - Przejście dla pieszych zapewni szybkie i bezpieczne przedostanie się przez ruchliwą ulicę, połączenie z przystankiem tramwajowym "Wierzbięcice" i Wildy z parkiem - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas pogorszenie pogody. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!
11℃
3℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro