Reklama
Reklama

Proces Adama Z. za zamkniętymi drzwiami? Minister Ziobro zlecił kontrolę

Jak już wcześniej informowaliśmy ojciec Ewy Tylman chce jawnego procesu Adama Z. oskarżonego o zabójstwo jego córki. Andrzej Tylman poprosił o interwencję ministra Zbigniewa Ziobrę - minister zapowiedział kontrolę.

Proces ma ruszyć 17 stycznia. Adam Z. jest oskarżony o zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym. Do sądu - razem z aktem oskarżenia - prokuratura złożyła wniosek o utajnienie rozprawy w obawie, że może dojść do zakłócenia porządku publicznego oraz ze względu na prywatność osób uczestniczących. Do utajnienia rozpraw może dojść tylko w kilku szczególnych przypadkach. Taką sytuacją może być to, że jawne prowadzenie sprawy by na przykład doprowadziło do jakiś zamieszek, do zakłócania spokoju publicznego. Taką sytuacją jest też sytuacja, gdyby obrażało to dobre obyczaje - byłyby jakieś kwestie takie czysto intymne ujawniane w toku procesu. Następnie jeśli chodzi o ważny interes prywatny i czwarta sytuacja, to jest sytuacja, gdy byłaby ujawniona jakaś sprawa ważna dla bezpieczeństwa Państwa - mówił w rozmowie z reporterką Telewizji WTK Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Jawności procesu domagają się obrońca Adama Z. i rodzina Ewy Tylman. Jak już wcześniej informowaliśmy ojciec kobiety Andrzej Tylman podkreśla w liście, jest świadomy, iż pewne wątki sprawy powinny być poruszane za zamkniętymi drzwiami. Ale do tego wystarczy utajnić kilka przesłuchań. Wniosek prokuratury sąd rozpatrzy na posiedzeniu 8 grudnia.

Tymczasem dziś portal TVN24 poinformował, że kontrolę w tej sprawie zlecił Prokuraturze Krajowej Zbigniew Ziobro. Prokuratorzy sprawdzą, czy wniosek o utajenie procesu Adama Z. złożony przez poznańską prokuraturę był słuszny - mówiła w rozmowie z dziennikarzami portalu TVN24 prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro