Zadanie wykonane: Kolejorz w półfinale. Wisła Kraków - Lech Poznań 2:4

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału rozgrywek o Pucharu Polski Lech Poznań pokonał na wyjeździe 4:2 Wisłę Kraków. W pierwszym meczu padł remis 1:1, więc to piłkarze Kolejorza mogli cieszyć się z awansu do dalszej fazy.

Szkoleniowcy obu zespołów zapowiadali, że podejdą do tego spotkania z pełnym zaangażowaniem i widać to było po składach: szkoleniowcy posłali do boju wszystko co mieli najlepszego, oczywiście z uwzględnieniem listy kontuzjowanych.
Od pierwszej minuty oba zespoły starały się przejąć inicjatywę, nie było jednak mowy o jakichkolwiek szaleńczych atakach. W poczynaniach Wisły więcej było prostoty i bezpośrednich podań, Kolejorz z kolei starał się przedostawać pod bramkę rywali nieco bardziej wyrafinowanymi sposobami.
W 14. minucie wychodzący z własnego pola karnego Jasmin Burić starł się z Pawłem Brożkiem. Arbiter nie dopatrzył się przewinienia golkipera Kolejorza, choć powtórki pokazały, że była to dość kontrowersyjna decyzja.
Dość długo nie oglądaliśmy dogodnych okazji strzeleckich. W końcu Boban Jović sfaulował w "szesnastce" Wisły Radosława Majewskiego, a rzut karny po raz kolejny w obecnym sezonie wykorzystał Marcin Robak.
Wisła starała się odrobić stratę, ale Lech był świetnie ustawiony taktycznie i z łatwością neutralizował zagrożenie. Z przodu szalał natomiast Darko Jevtić i fantastyczną asystą umożliwił zdobycie gola Maciejowi Makuszewskiemu.
Słaby wynik wzbudzał frustrację w szeregach gospodarzy, znajdującą ujście w kilku agresywnych faulach, ukaranych żółtymi kartkami.
Swój koncert kontynuował natomiast Jevtić, który posyłał świetne podania do partnerów, wygrywał także sporo pojedynków sam na sam. W 38. minucie Szwajcarowi odwdzięczył się Makuszewski, prostopadłym podaniem otwierając mu drogę do bramki. W sytuacji sam na sam z Łukaszem Załuską Jevtić okazał się górą, choć należy zaznaczyć, że w momencie podania był na minimalnym spalonym.
Na początku drugiej połowy nadzieję w serca fanów Białej Gwiazdy wlał Petar Brlek, wykorzystując błąd i "asystę" Jana Bednarka.
Lech prezentował się w tym fragmencie gry dość niemrawo i wydawało się, że Wisła może jeszcze zawalczyć. Wtedy jednak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Adam Mójta.
Gra w dziesiątkę nie podcięła skrzydeł gospodarzy. Na 2:3 trafił Patryk Małecki, przejmując w polu karnym piłkę, której nie zdołał uderzyć Paweł Brożek.
Przez kolejny kwadrans Wisła grała ambitnie, z charakterem i wydawało się, że w końcówce Kolejorz może mieć kłopoty. Wtedy błysnął jednak wprowadzony po przerwie Kamil Jóźwiak: młody skrzydłowy z łatwością ograł obrońcę i wyłożył piłkę na 11. metr, a Majewski dopełnił tylko formalności i przypieczętował awans Kolejorza.
Do końca wynik nie uległ zmianie. Lech w pierwszej połowie prezentował się jak zgrana orkiestra, dyrygowana przez Jevticia. Po przerwie kilku "grajków" pozwoliło sobie na rozprężenie, obniżając nieco ocenę za wartości artystyczne, ale fakty są niepodważalne: Lech zasłużenie wygrał na trudnym terenie i wiosną zagra w półfinale.
Wisła Kraków - Lech Poznań 2:4

Wisła: Łukasz Załuska - Boban Jović, Piotr Żemło, Alan Uryga, Adam Mójta - Krzysztof Mączyński, Denis Popović (Bartosz 61") - Rafał Boguski (Drzazga 80"), Peter Brlek, Patryk Małecki - Paweł Brożek (Zachara 70")

Rezerwowi: Michał Miśkiewicz, Krzysztof Drzazga, Jakub Bartosz, Mateusz Zachara, Krystian Kujawa, Bartłomiej Purcha

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Jan Bednarek, Tamas Kadar - Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos (Dudka 86") - Maciej Makuszewski, Radosław Majewski, Darko Jevtić (Jóźwiak 68") - Marcin Robak (Kownacki 76")

Rezerwowi: Matus Putnocky, Robert Gumny, Dariusz Formella, Dariusz Dudka, Dawid Kownacki, Kamil Jóźwiak, Marcin Wasielewski

Bramki: Brlek 51", Małecki 66" - Robak 21" (k), Makuszewski 28", Jevtić 38", Majewski 82"

Kartki: Mączyński 24" (żółta), Mójta 27" (żółta), Popović 33" (żółta), Tetteh 56" (żółta), Mójta 57" (czerwona, druga żółta), Żemło 79" (żółta), Małecki 90" (żółta), Kędziora 90" (żółta)

Sędzia: Paweł Raczkowski

Wisła Kraków
2:4
90:00 00:00
90
Koniec meczu. Lech pokonał Wisłę awansował do półfinału rozgrywek o Puchar Polski
90
Mecz potrwa jeszcze 3 minuty
89
Niecelny strzał głową w wykonaniu Urygi
88
Lechici myślami już przy meczu z Jagiellonią. Wisła próbuje atakować, ale bez przekonania
86
Zmiana w Lechu. Dudka za Gajosa
85
W półfinale na Lecha czekają już Wigry Suwałki, Pogoń Szczecin i Arka Gdynia
82
Świetna akcja Jóźwiaka lewą stroną, wyłożenie na 11. metr i Majewski dopełnił formalności
69
Ładna akcja Lecha, Majewski na skrzydło do Makuszewskiego, ale ten zablokowany przez Małeckiego. Rzut rożny dla Kolejorza
68
Strzał Boguskiego minimalnie minął bramkę Lecha. Wisła na fali
66
Nieco zagapiła się defensywa Lecha, piła trafiła w polu karnym do Małeckiego, który mierzonym strzałem pokonał Buricia
57
Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Adama Mójty. Wisła gra w dziesiątkę
56
Żółta kartka dla Tetteha za ostry faul na Brożku
54
Wisła stara się iść za ciosem, na razie jednak Lech czujny w obronie
52
Nie popisała się obrona Kolejorza i Brlek mocnym strzałem z pola karnego pokonał Buricia
51
I mamy bramkę dla Wisły. Strzelcem Brlek
50
W Krakowie wciąż pada śnieg, co nie ułatwia gry
49
Jeśli Jevtić będzie prezentować taką formę, to może zmienić otoczenie już w styczniu...
47
Znów piłka od Jevticia, Robak w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Załuską. Chwilę później sędzia pokazał spalonego
46
Rozpoczęła się druga połowa. Oba zespoły bez zmian
45
Koniec pierwszej połowy. Wisła Kraków - Lech Poznań 0:3. Bramki: Robak (k), Makuszewski, Jevtić
45
Uderzenie Kadara z ostrego wylądowało w bocznej siatce
45
Mogło być 4:0! W sytuacji sam na sam Załuska lepszy od Robaka. Kolejne świetne podanie Jevticia
44
Zagranie w pole karne Lecha, pewnie złapał piłkę Burić
44
Półfinałowego rywala Lecha poznamy jeszcze dziś: losowanie odbędzie się tuż po meczu z Wisą
42
Niecelne uderzenie Brleka zza pola karnego
40
Nie ma się co oszukiwać: awans Lechowi odbierze tylko kataklizm
39
Świetne podanie na wolne pole do Jevticia, a Szwajcar w sytuacji sam na sam pokonał Załuskę
29
Na pewno nie będzie już dzisiaj dogrywki. Wisła Musi zdobyć 3 bramki, aby myśleć o awansie
18
Na razie bez klarownych sytuacji z obu stron. Lech stara się grać pressingiem, Wisła nastawiona na kontry
16
Groźne są kontrataki Wisły. Na razie gospodarzom brakuje tzw. ostatniego podania
14
Odważne wyjście Buricia, golkiper Lecha starł się na 17. metrze z Brożkiem. Arbiter nie dopatrzył się faulu
12
Lechici starają się atakować, ale nie za wszelką cenę. Czujni w obronie są goście