Reklama

Przetargi ZDM: buspas na Warszawskiej, nowe przejście dla pieszych na Matyi

Tak wyglądała wizualizacja przedstawiająca przejście na ul. Matyi przy dworcach PKS i PKP | fot. UM
Tak wyglądała wizualizacja przedstawiająca przejście na ul. Matyi przy dworcach PKS i PKP | fot. UM

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetargi na budowę buspasa na ulicy Warszawskiej oraz nowego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Matyi i Wierzbięcice. Dzięki niemu piesi będą mogli dostać się na przystanek tramwajowy bez konieczności schodzenia do tunelu.

Już w lutym informowaliśmy, że prowadzone są konsultacje społeczne w sprawie powstania buspasa na ulicy Warszawskiej. - Planowane jest rozszerzenie funkcjonalności zewnętrznego pasa ruchu na odcinku od miejsca zlokalizowanego w pobliżu stacji benzynowej do skrzyżowania z ulicą Świętego Michała. Z pasa tego będą mogły korzystać pojazdy komunikacji zbiorowej oraz taksówkarze - informował Zarząd Dróg Miejskich. Zapowiadano wówczas, że na skrzyżowaniu Warszawskiej i Świętego Michała sygnalizacja świetlna dawałaby priorytet uprzywilejowanym pojazdom.

W ubiegłym tygodniu ZDM ogłosił przetarg na "Wprowadzenie stałej organizacji ruchu obejmującej ul. Warszawską od Term Maltańskich do skrzyżowania z ul. Św. Michała w Poznaniu". - Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wprowadzeniu stałej organizacji ruchu obejmującej ulicę Warszawską od Term Maltańskich do skrzyżowania z ulicą Św. Michała w Poznaniu w zakresie usprawnienia ruchu autobusów komunikacji publicznej - czytamy w informacji. Chętne firmy mogą się zgłaszać do ZDM do 9 grudnia.

Również w zeszłym tygodniu ZDM ogłosił przetarg na rozbudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Matyi/Wierzbięcice o przejście dla pieszych po zachodniej stronie skrzyżowania w formule "zaprojektuj i wybuduj". Na ulicy Matyi, w pobliżu przystanków tramwajowych przy byłym dworcu PKS, miałaby powstać zebra. Dzięki niej piesi nie musieliby schodzić do tunelu.

Przejście w tym rejonie zostało zlikwidowane kilka lat temu, gdy przebudowywano trasę w ramach budowy nowych dworców PKP i PKS oraz galerii handlowej wówczas pod nazwą Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Mieszkańcy skarżyli się, że brakuje im przejścia łączącego Wildę i Stare Miasto. Już wiosną zapowiadano, że jest szansa na powstanie nowej zebry w tej okolicy. Teraz ogłoszono przetarg. Chętne firmy mogą się zgłaszać do ZDM do 8 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro