Reklama
Reklama

Opuszczone działki przy Galerii Malta: miasto przejęło teren. Wielkie porządki!

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

W ostatnich miesiącach na opuszczonych ogródkach działkowych przy ulicy Maltańskiej na tyłach Galerii Malta wielokrotnie interweniowała straż pożarna. Dochodziło tu do podpaleń altan. W końcu miasto przejęło teren od działkowców i zaczęło go porządkować. W przyszłym roku nieruchomość zostanie wystawiona na sprzedaż. Mogą tu powstać bloki.

Likwidację ogródków działkowych przy ulicy Maltańskiej opisywaliśmy już w marcu. Wówczas Polski Związek Działkowców informował, że czeka na przygotowanie przez miasto terenu nowego ROD przy ulicy Czarnucha. Gdy wiosną wróciliśmy do sprawy i informowaliśmy, że bezdomni zajęli opuszczone altany, Polski Związek Działkowców utrzymywał, że to miasto powinno zająć się opuszczonym terenem. - Nie mamy ludzi, którzy pilnowaliby tam porządku, tym bardziej, że ten teren został już opuszczony przez działkowców - mówił nam Zdzisław Śliwa, prezes PZD w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Miasto deklarowało, że może przejąć grunt w każdej chwili, ale nie było chęci ze strony PZD by dokonać transakcji. Ostatecznie nastąpił przełom. - Udało się nam dojść do porozumienia i dzięki temu przejęliśmy ten teren pod naszą pieczę. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy porządki - mówi Bartosz Guss, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta. - Teoretycznie nie musielibyśmy tego robić, ale zdajemy sobie sprawę, że uporządkowany teren będzie się cieszyć większym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców - dodaje.

Grunt ma zostać wystawiony na sprzedaż w pierwszej połowie przyszłego roku. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na terenie przy ul. Maltańskiej może powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.61 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro