Reklama
Reklama

Śnieg w Poznaniu: na drogach może być ślisko

fot. Włodzimierz Hoppel

Choć na utrzymanie się białej warstwy puchu nie ma co liczyć, jedne z pierwszych opadów śniegu w sezonie zawsze wzbudzają zainteresowanie mieszkańców. Do naszej redakcji docierają zdjęcia śnieżnej aury. Niestety śnieg zmieszany z deszczem może oznaczać kłopoty dla kierowców.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w Poznaniu w środę możemy się spodziewać opadów śniegu. Pierwsze płatki pojawiły się już przed godziną 9.00. Opady mogą się utrzymywać do godzin popołudniowych. Dla miłośników śniegu nie mamy dobrych wiadomości - biały puch nie utrzyma się w mieście, a opady śniegu mogą zamieniać się w opady deszczu.

Ponieważ temperatura w najbliższych godzinach będzie oscylować w okolicy zera stopni Celsjusza, na chodnikach i ulicach może się zrobić ślisko. W najbliższych dniach pogoda nie będzie nas rozpieszczać - opady śniegu mogą się pojawić ponownie prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu, ale termometry będą pokazywać maksymalnie 2-3 stopnie powyżej zera. Noce mają być natomiast z kilkustopniowym mrozem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
20.63 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro