Reklama
Reklama

CBŚP zlikwidowało nielegalną fabrykę: zabezpieczono 5 mln papierosów

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji od miesięcy zajmowało się nielegalną fabryką papierosów działającą w Wielkopolsce. Ostatecznie udał się ją zlikwidować - zatrzymano 6 osób i zabezpieczono 5 mln gotowych papierosów. Akcja służb odbyła się także w innych województwach.

To funkcjonariusze CBŚP z Poznania od kilku miesięcy badali sprawę nielegalnej fabryki papierosów działającej w powiecie kępińskim. - Wraz z policjantami z KPP Kępno i funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania weszli na jedną z posesji. Na gorącym uczynku zostało zatrzymanych 6 osób. Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni i nie mieli czasy na jakąkolwiek reakcję. W hali magazynowej policjanci ujawnili maszynę do produkcji papierosów, jak również maszynę do pakowania gotowych wyrobów o wartości 1,1 mln złotych - wyjaśnia kom. Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

Zabezpieczono 5 mln gotowych papierosów, 3 tony krajanki oraz półprodukty - m.in. kleje i opakowania. Szacuje się, że straty dla Skarbu Państwa mogły wynieść ponad 9 mln złotych. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano natomiast na 5,5 mln złotych.

Ale nie była to jedyna akcja w związku z tą sprawą. Funkcjonariusze pojawili się także m.in. na Pomorzu, gdzie ujawnili profesjonalną linię do krojenia tytoniu. Zatrzymano 2 osoby, w tym Waldemara M. związanego z grupą pruszkowską. Kolejną krajalnię tytoniu zlikwidowano w powiecie starogardzkim. Zatrzymano 8 osób i zabezpieczono ponad tonę tytoniu oraz 200 tysięcy papierosów.

- Była to kontynuacja sprawy z połowy 2015 roku, podczas której w całej Polsce zlikwidowano w jednym dniu 8 krajalni tytoniu i zatrzymano w sumie 12 osób. Obecnie w tej sprawie jest 36 podejrzanych, którzy dopuścili się przestępstw narażając Skarb Państwa na straty wysokości ponad 135 mln złotych - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro