Reklama

Poznańscy studenci stworzyli aplikację, która ułatwi nawiązanie kontaktu ze współpasażerami

Grupa studentów z Koła Naukowego .NET działającego przy Politechnice Poznańskiej stworzyła aplikację "TrainWithMe", która ułatwia nawiązanie kontaktu pomiędzy pasażerami podróżującymi tym samym pociągiem. Los aplikacji zależy od internetowego głosowania.

O projekcie jako pierwszy napisał branżowy portal Rynek Kolejowy -Wraz z grupą trzech kolegów myśleliśmy o napisaniu aplikacji, która pozwoli odnaleźć się ludziom jadącym tym samym pociągiem - aby podróż mijała szybciej, przyjemniej oraz bezpieczniej - napisał do redakcji portalu Grzegorz, jeden z twórców aplikacji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Aplikacja powstała w trakcie tzw. hacaktonu - 24 godzinnej imprezy informatycznej, w trakcie której tworzy się od podstaw aplikacje -Znudzony jazdą w pociągu? Ile czasu można grać w tę samą grę na telefonie? Może chciałbyś z kimś porozmawiać jednak ciężko Ci postawić ten pierwszy krok? Rozwiązaniem jest aplikacja TrainWithMe. Zaloguj się za pomocą swojego konta na Facebook’u i zacznij wyszukiwać osoby jadące tym samym pociągiem. Dobieraj nowych znajomych na podstawie wspólnych zainteresowań, a przed przejściem do bliższych kontaktów porozmawiaj z nią na czacie - można przeczytać w opisie aplikacji.

W tej chwili aplikacja walczy o tytuł najlepszej aplikacji stworzonej na imprezie. Na aplikację można głosować za pośrednictwem strony internetowej, a ewentualne zwycięstwo pozwoli na rozwój aplikacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro