Reklama

Budżet Obywatelski: zagłosowało niespełna 30 tysięcy osób. Głosowanie do środy

Tylko do środy można głosować na projekty do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory z tej możliwości skorzystało mniej niż 28 500 osób.

Głosowanie rozpoczęło się 16 listopada. Do wydania jest 17,5 mln złotych. Najdroższe mogą kosztować 1,5 mln złotych - są to projekty ogólnomiejskie. O maksymalną kwotę zabiegają pomysłodawcy m.in. ratowania starych bimb (renowacja starych tramwajów), wyremontowania przystanków na trasie PST czy powstania ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Bałtyckiej między Syrenią i Do spalarni. Za 1,5 mln złotych mogą też zostać utwardzone alejki na cmentarzach Miłostowo i Junikowo, a także powstać może Muzeum Historii ZOO w starej lwiarni w Starym ZOO. Mniejsze koszty mogą pochłonąć inne projekty ogólnomiejskie - to m.in. poprawienie stanu ulicy Bolka poprzez zapewnienie tu nowej nawierzchni (1 mln złotych), wybudowanie domu dla żółwi w Starym ZOO (1,25 mln zł), rewaloryzacja cmentarza zasłużonych Wielkopolan (185 000 zł), budowa drogi rowerowej na Moście Dworcowym (0,5 mln zł) oraz oświetlenie nad Jeziorem Maltańskim (800 000 zł). Głosować można też na projekty rejonowe. Maksymalna wartość każdego z nich nie może przekroczyć 0,5 mln złotych.

Głosować można jeszcze tylko do środy, 30 listopada. - Głosować może każdy, kto mieszka w Poznaniu, również przyjezdni studenci. W przypadku dzieci i młodzieży konieczne będzie podanie także numeru pesel rodzica, jako potwierdzenie zgody na udział w głosowaniu - wyjaśnia Patryk Pawełczak z Gabinetu Prezydenta.

Głosowanie odbywa się przede wszystkim przez internet (TUTAJ). Każdy ma do oddania trzy głosy, dwa na projekty rejonowe i jeden na projekt ogólnomiejski. Do dziś zagłosowało 28 441 mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro