Reklama
Reklama

Pułaskiego: koniec parkowania na błotnistym klepisku. Stawiają ogrodzenie

fot. ZDM
fot. ZDM

Od lat kierowcy nielegalnie parkują na terenie przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Niskiej w Poznaniu. Sytuacja ma się tu zmienić. Właśnie rozpoczęło się stawianie ogrodzenia w tym miejscu. Docelowo może tu powstać parking podobny do tego, który powstał kawałek dalej - przy ulicy Poznańskiej.

W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o błotnistym terenie przy ulicy Poznańskiej zamieniającym się w parking. Za 120 tysięcy złotych teren utwardzono, powstały tu alejki i miejsca do parkowania ze żwirem. Z jednej strony kierowcy się cieszyli, ale z drugiej pojawił się haczyk - ogłoszono, że parking będzie płatny.

Już rok temu zapowiadano, że podobne prace mają się odbyć po drugiej stronie nasypu kolejowego - przy ulicy Niskiej. Roboty właśnie się tutaj rozpoczęły. - Wydział Gospodarki Nieruchomościami przekazał teren Zarządowi Dróg Miejskich. Natomiast Rada Osiedla Sołacz zaapelowała o uporządkowanie tej okolicy. Obecnie trwa tam wygradzanie, by uniemożliwić nielegalne i dewastujące teren parkowanie. W przyszłym roku rozpoczną się prace projektowe na zagospodarowanie tego obszaru. Docelowo może tam powstać parking podobny do tego, który działa po drugiej stronie nasypu kolejowego - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro