Reklama
Reklama

Wypadek na polowaniu: myśliwy postrzelił kolegę

fot. Jonathan Kendrick / freeimages.com
fot. Jonathan Kendrick / freeimages.com

W niedzielę w godzinach popołudniowych podczas polowania w miejscowości Kolno doszło do incydentu. Myśliwy postrzelił swojego kolegę.

Jak wyjaśnia Przemysław Araszkiewicz z policji w Międzychodzie, do zdarzenia doszło w niedzielę około 16.00 w Kolnie. Odbywało się polowanie. - W trakcie polowania 67-letni mieszkaniec Międzychodu oddał strzał z broni myśliwskiej w stronę dzika i postrzelił drugiego myśliwego. Ranny to 35-latek, mieszkaniec Międzychodu - mówi.

- Poszkodowanego, przytomnego, w stanie stabilnym służby ratownicze przewiozły do szpitala w Międzychodzie. Obrażenia nie zagrażają życiu postrzelonego myśliwego - dodaje. Mężczyźni byli trzeźwi. Zabezpieczono broń i amunicję myśliwego, który oddał feralny strzał.

Miesiąc temu pisaliśmy o sytuacji spod Wągrowca. Na drodze pod Mirkowicami znaleziono 57-letniego rowerzystę w ciężkim stanie. Zmarł w karetce podczas transportu do szpitala. Początkowo podejrzewano, że został potrącony, ale okazało się, że miał ranę postrzałową głowy. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro