Reklama
Reklama

W Poznaniu robi się świątecznie: jedna wielka choinka już jest. Montują świąteczną iluminację

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Sezon świąteczny w mieście zaczyna się tradycyjnie rozświetleniem choinki stojącej na Starym Rynku. Uroczystość zaplanowano na najbliższy weekend. Ale już teraz można podziwiać ogromną choinkę, która stoi przy centrum handlowym Avenida. Trwa też montaż świątecznej iluminacji.

W niedzielę w Kościele katolickim rozpoczął się adwent, a to oznacza, że do świąt Bożego Narodzenia zostało coraz mniej czasu. Centra handlowe zachęcają do świątecznych zakupów już od kilku dni - w niektórych obiektach tego typu świąteczne dekoracje zamontowano już w pierwszej połowie listopada.

Na ulicach Poznania wciąż świątecznej atmosfery jest niewiele. Już w sobotę o 17.00 na Starym Rynku rozświetlona zostanie miejska choinka. W uroczystości weźmie udział Jacek Jaśkowiak. Wiadomo, że będzie to 10-metrowy świerk, a ozdoby na nim będą utrzymane w biało-niebieskiej kolorystyce. Ustawianie świerku na płycie Rynku rozpocznie się już we wtorek.

Swoją choinkę, ogromną, ma też już tradycyjnie centrum handlowe przy ulicy Matyi. Mowa o Avenidzie. - Jak co roku najładniejsza choinka w mieście - pisze nasz czytelnik. Prawdopodobnie w grudniu, tak jak w latach ubiegłych, swoją choinkę kilkaset metrów dalej (przy przeszklonym holu) ustawią też Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Już teraz w mieście trwa montaż świątecznej iluminacji. Na Starym Rynku dominować będą elementy w kolorze zimnej bieli, niebieskiego oraz bursztynowe śnieżynki. Światełka będą też zdobić m.in. pl. Kolegiacki, Chwaliszewo czy ulicę Główną. - Bożonarodzeniowe ozdoby pojawią się też na moście Teatralnym, Al. Marcinkowskiego, Ostrowie Tumskim oraz rondzie Kaponiera, a także na poznańskich rynkach: Jeżyckim, Łazarskim, Wildeckim, Bernardyńskim oraz Wielkopolskim - informują urzędnicy. To tylko kilka lokalizacji z wielu.

Iluminacja ma działać do końca stycznia 2017 roku. Miejska choinka będzie natomiast stała na Starym Rynku do 6 stycznia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro