Reklama

Przy kościele na ul. Palacza powstała... poczekalnia

fot. Parafia Chrystusa Sługi w Poznaniu
fot. Parafia Chrystusa Sługi w Poznaniu

Parafia pw. Chrystusa Sługi działająca przy ulicy Palacza w Poznaniu słynie z nietypowych akcji "uświadamiających" wiernych. Z manekinem umieszczonym pod samochodem informowano tu o Popielcu, a teraz przyszedł czas na adwentową poczekalnię.

Pięć lat temu zrobiło się głośno o akcji parafii pw. Chrystusa Sługi z ul. Palacza. Przy kościele pojawił się bowiem samochód osobowy, pod którym położono manekin. Postać udawała, że remontuje auto. Akcję przypominającą o Popielcu nazwano "duchowy tuning". Teraz regularnie przy kościele odbywają się nietypowe akcje uświadamiające. Tak jest i tym razem.

Tym razem przy kościele powstała... adwentowa poczekalnia, a przy niej tablica. - Adwent - czas oczekiwania. Zatrzymaj się, zwolnij, wejdź do poczekalni i czekaj... Przekonaj się, że czekanie nie musi być nudne, może być radosne i owocne, a wtedy też to na co czekasz będzie wyjątkowe. Dlatego czekając na Boże Narodzenie pobierz (odetnij) w naszej adwentowej poczekalni bilet, a znajdziesz tam wskazówkę jak dobrze przeżyć ten czas. Wykonaj zadanie, a Twoje czekanie będzie jeszcze piękniejsze i będzie Cię przybliżać do betlejemskiego żłóbka. Ilość pobrań biletów nieograniczona! - można przeczytać przy ustawionych krzesłach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro