Reklama
Reklama

Most Dworcowy: wyremontowali schody, już są oklejone plakatami

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Pod koniec września pisaliśmy, że zakończył się remont schodów prowadzących na Most Dworcowy. Po zaledwie kilku tygodniach konstrukcja jest oklejona przez plakaciarzy.

Przyczyną remontu schodów, który odbył się kilka miesięcy temu, była erozja elementów żelbetowych konstrukcji. O zakończeniu prac informowaliśmy pod koniec września. - W ramach remontu zostały wymienione elementy konstrukcyjne schodów: płyty schodowe oraz oczepy, na których się opierają. Zamontowano także nowe balustrady, lampy oraz nawierzchnię. Naprawiono też gzyms wiaduktu nad ulicą Dworcową między schodami - wyjaśniał wówczas ZDM.

Nasz czytelnik zauważa, że od remontu minęło zaledwie kilka tygodni, a wymalowana konstrukcja, na której opierają się schody, już szpeci to miejsce. - Nie tylko ja jako rodowity poznaniak, ale i każdy spoza miasta niestety stwierdza, że wszystko co nowe w tym mieście jest od razu niszczone, zdewastowane. W żadnym innym normalnym mieście nie występują takie problemy jak u nas. Jakoś we Wrocławiu, Gdańsku albo ludzie bardziej szanują mienie albo służby porządkowe działają bardziej efektywnie - pisze.

Nie jest to jedyne miejsce, w którym plakaciarze nielegalnie umieszczają informacje o zbliżających się wydarzeniach. TUTAJ piszemy o przyłapaniu na gorącym uczynku jednego z nich przez strażników miejskich. Do zdarzenia doszło przy wiadukcie na ul. Niestachowskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro