Reklama
Reklama

Trzydzieści dziewięć osób zatrzymanych w związku z wyłudzaniem kredytów i praniem brudnych pieniędzy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem kredytów i praniem brudnych pieniędzy. Grupa podejrzewana jest o wyłudzenie ponad miliona złotych.

Funkcjonariusze CBŚP z Lublina od dłuższego czasu rozpracowali grupę przestępczą, którą tworzyli między innymi byli pracownicy instytucji bankowych oraz pseudokibice jednego z miejscowych klubów piłkarskich -Do zatrzymań doszło w Lublinie, Świdniku, Otwocku. Wszyscy trafili do Prokuratury Okręgowej, gdzie usłyszeli zarzuty. W zależności od roli, jaką pełnili w grupie zarzuty dotyczą działania w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustw, kradzieży, przywłaszczenia, fałszowania dokumentów i oszustw kredytowych - relacjonuje biuro prasowe.

Z ustaleń policjantów wynika, że grupa wyłudziła kredyty na łączną kwotę ponad 1,2 mln złotych. Dotychczas zatrzymano 39 podejrzanych, którzy usłyszeli 177 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro