Reklama

Trzydzieści dziewięć osób zatrzymanych w związku z wyłudzaniem kredytów i praniem brudnych pieniędzy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem kredytów i praniem brudnych pieniędzy. Grupa podejrzewana jest o wyłudzenie ponad miliona złotych.

Funkcjonariusze CBŚP z Lublina od dłuższego czasu rozpracowali grupę przestępczą, którą tworzyli między innymi byli pracownicy instytucji bankowych oraz pseudokibice jednego z miejscowych klubów piłkarskich -Do zatrzymań doszło w Lublinie, Świdniku, Otwocku. Wszyscy trafili do Prokuratury Okręgowej, gdzie usłyszeli zarzuty. W zależności od roli, jaką pełnili w grupie zarzuty dotyczą działania w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustw, kradzieży, przywłaszczenia, fałszowania dokumentów i oszustw kredytowych - relacjonuje biuro prasowe.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Z ustaleń policjantów wynika, że grupa wyłudziła kredyty na łączną kwotę ponad 1,2 mln złotych. Dotychczas zatrzymano 39 podejrzanych, którzy usłyszeli 177 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro