Reklama
Reklama

Poznań: wandale zniszczyli elewację sklepu patriotycznego

fot. Narodowy / Facebook

W środę wieczorem nieznani sprawcy zniszczyli elewację sklepu patriotycznego zlokalizowanego przy ulicy Zeylanda w Poznaniu. Z zapisu monitoringu wynika, że w "akcji" udział brało ponad 20 osób. Sprawę zgłoszono policji.

O akcie wandalizmu poinformował nas właściciel sklepu. - Prowadzę ten sklep od około roku. Do tej pory nie było żadnych incydentów tego typu, raczej trafiały do mnie wyrazy sympatii. Zakupy robią u nas nie tylko Polacy, ale też wielu obcokrajowców - mówi Remigiusz Stalewski, właściciel sklepu "Narodowy".

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


W środę wieczorem, około 19.45 grupa wandali zdewastowała elewację sklepu. - Zamazano zieloną farbą drzwi w barwach biało-czerwonych. W oknie wisi odzież upamiętniająca: Powstanie Wielkopolskie, Żołnierzy Wyklętych, koszulka, na której jest Godło Polski - wszystkie zamazano na czerwono. Dodatkowo na czerwono zamazano też Godło Polski z 1919 - 1927 roku znajdujące się na szyldzie. Elewację obrzucono też czarną substancją w żarówkach. Prawdopodobnie była to farba zmieszana ze smołą - dodaje.

Sprawa została zgłoszona na policję przez właściciela kamienicy. - Ten budynek wyremontowano jakiś miesiąc temu. A teraz elewacja została częściowo zniszczona. Zabezpieczono nagranie z monitoringu, na którym widać, że ta akcja była przeprowadzana przez ponad 20-osobową grupę - tłumaczy.

Stalewski przyznaje, że dzwoni do niego mnóstwo osób, które chcą pomóc w czyszczeniu elewacji. - Będziemy próbowali to jakoś zorganizować. Nie potrafię zrozumieć o co chodziło tym ludziom. Chcieli mi zaszkodzić, a na dobrą sprawę ucierpiał mój ojciec, który z nerwów trafił do szpitala. Jedno jest pewne, karma wraca - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro