Reklama

Miejski Sylwester: dwie sceny i mapping zamiast fajerwerków

Ubiegłoroczny pokaz fajerwerków w ramach Sylwestra na Placu Wolności | fot. Jacek Molski
Ubiegłoroczny pokaz fajerwerków w ramach Sylwestra na Placu Wolności | fot. Jacek Molski

Tradycyjnie miejski Sylwester odbędzie się na Placu Wolności. Choć muzycznych gwiazd jeszcze nie ujawniono, już wiadomo, że na placu staną dwie sceny - Retro i Futuro. O północy nie będzie natomiast pokazu fajerwerków. W zamian na kamienicach przy placu zaprezentowany zostanie specjalnie przygotowany materiał w ramach video-mappingu.

Estrada Poznańska zdradza pierwsze informacje na temat tegorocznego miejskiego Sylwestra. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie się odbywać na Placu Wolności. Pojawią się tutaj dwie sceny - Retro na tle Arkadii i Futuro na tle Fontanny Wolności. Choć gwiazdy poznamy dopiero na początku grudnia, już wiadomo, że na scenie Retro wystąpią "artyści będący na scenie od dekad", a na scenie Futuro "wschodzące gwiazdy najmłodszego pokolenia".

- Impreza sylwestrowa to duże wyzwanie. Tego wieczoru chcemy się przede wszystkim dobrze bawić, a zapewnienie dobrej rozrywki szerokiemu gronu odbiorców nie jest łatwym zadaniem. Zależy nam, aby na Placu Wolności spotkali się wszyscy mieszkańcy Poznania, stąd między innymi pomysł na scenę retro i scenę futuro, połączenie sentymentów z nowoczesnością, karnawałowych piór z elektronicznym brzmieniem. Mam nadzieję, że spodoba się on poznaniakom - mówi Małgorzata Kempa, dyrektor Estrady Poznańskiej.

W ramach Sylwestra powstanie też 400-metrowy ocieplany namiot, w którym będzie można dobrze zjeść. Już w trakcie Sylwestra 2015 poznaniacy mogli skorzystać z oferty food trucków.

W tym roku miejski Sylwester nie przewiduje pokazu fajerwerków. Organizatorzy szykują alternatywę - specjalnie przygotowane widowisko, które zostanie zaprezentowane o północy na fasadach kamienic przy Placu Wolności w ramach video-mappingu. Prezentacja odbędzie się na ponad 100-metrowym ekranie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro