Reklama
Reklama

Mieszkańcy Wielkopolski próbowali przemycić narkotyki warte 730 tys. zł

fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej w Świecku zatrzymali dwóch mieszkańców Wielkopolski, którzy próbowali przemycić amfetaminę, marihuanę i metamfetaminę warte 730 tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku wspólnie z niemiecką policja oraz celnikami Grupy Mobilnej skontrolowali wjeżdżający do Polski samochód marki Mercedes. Podczas przeszukania pojazdu ujawnili w bagażniku skrytkę, w której znajdowały się oklejone folią paczki z niedozwolonymi substancjami. Samochód sprawdzono również przy użyciu mobilnego urządzenia do prześwietlania pojazdów Rapiscan - informuje mjr SG Irena Skuliniec, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Badanie ujawnionych substancji potwierdziło, że w ukryciu przewożono ponad 10 kilogramów amfetaminy, prawie 5 kilogramów marihuany i prawie kilogram metamfetaminy. Wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi 730 tysięcy złotych. Strażnicy graniczni ustalili, że towar został zakupiony na terytorium Holandii - dodała.

Obaj mężczyźni podróżujący Mercedesem to mieszkańcy wielkopolski. Decyzją Sądu Rejonowego w Słubicach zostali oni aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro