Reklama

Remont na ulicy Gdyńskiej dobiega końca!

fot. UMP
fot. UMP

Już za kilka dni - 30 listopada zakończy się inwestycja związana się rozbudową dróg dojazdowych dla potrzeb spalarni śmieci (ITPOK).

Trwają ostatnie prace w rejonie ulicy Gdyńskiej, przy granicy z gm. Czerwonak i skrzyżowaniu Gdyńska/Chemiczna. Przypomnimy w czerwcu ubiegłego roku podpisana została umowa dotycząca inwestycji a przekazanie placu budowy nastąpiło w lipcu. Wszystkie prace przebiegały zgodnie z harmonogramem mają się one zakończyć już 30 listopada.

Prace budowlane zakończą się już za kilka dni, 30 listopada. Wyszliśmy na ostatnią prostą. To o czym ostatnio było głośno, czyli przewężenie na bocznicach kolejowych już też dzisiaj zniknęło. To wynik dobrego nadzoru. Mieliśmy też szczęście do wykonawcy. - przekonuje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Obecnie kończy się II etap inwestycji, który obejmuje rozbudowę ulicy Gdyńskiej od mostu na rzece Głównej do granicy miasta Poznania z gm. Czerwonak. W tym etapie na odcinku o długości ok. 1750 m wybudowano dwie jezdnie przedzielone pasem, a także rozbudowano skrzyżowanie z ul. Chemiczną. Z kolei piesi i rowerzyści zyskali dwa tunele - pierwszy pod linią kolejową Zieleniec-Kiekrz, drugi zaś umiejscowiony pod ulicą Gdyńską. Ponadto II etap prac obejmuje też budowę 2 rozdzielonych ze sobą jezdni na długości ok. 1400 m od ul. Bałtyckiej do mostu Lecha i skrzyżowania z ul. Syrenią, a także rozbudowę skrzyżowań z ul. Gdyńską oraz Chemiczną, gdzie również powstanie sygnalizacja świetlna. Reasumując wykonano około 4.7 km dróg, 7 km ścieżek rowerowych i 8 km chodników.

Gdyńska i Bałtycka są przejezdne w pełnym przekroju, czyli w układzie dwujezdniowym - po dwa pasy w każdym kierunku z rozszerzeniami na skrzyżowaniach. Ten układ docelowy jest już czynny. Dzisiaj zniknęły ostatnie przeszkody. W tej chwili toczą się prace o charakterze wykończeniowym. Czeka nas jeszcze tylko włącznie sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Chemicznej z Gdyńską. To nastąpi w nocy z 29 na 30 listopada - wyjaśnia Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro