Reklama
Reklama

Jarochowskiego dla rowerów: są kontrapas i śluza rowerowa

fot. ZDM
fot. ZDM

Na ulicy Jarochowskiego pojawiły się udogodnienia dla rowerzystów. Powstały tu kontrapas oraz śluza rowerowa.

Kontrapas rowerowy wymalowano na odcinku ulicy Jarochowskiego między Palacza i Winklera. Dzięki niemu rowerzyści mogą poruszać się tędy pod prąd. - Dodatkowo na jezdni, z której korzystają kierowcy, zostały wymalowane znaki P-27 - to coraz częściej stosowane "sierżanty", które wskazują rowerzystom tor i kierunek ruchu, a kierowcom przypominają o dzieleniu jezdni z jednośladami - tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich.

Na Jarochowskiego pojawiła się także śluza rowerowa. - To wydzielona powierzchnia jezdni o szerokości co najmniej jednego pasa ruchu znajdująca się pomiędzy skrzyżowaniem, a linią zatrzymania, której nie mogą przekroczyć samochody. Kierowcy obligowani są do udzielenia pierwszeństwa rowerzystom, którzy opuszczają skrzyżowanie jako pierwsi.

Na tym nie koniec. Przy skrzyżowaniu Jarochowskiego/Palacza wyznaczono nowe przejście dla pieszych (przez Palacza). Jest tutaj sygnalizacja świetlna. Wszystkie prace pochłonęły blisko 120 tysięcy złotych. Dodatkowo w tym rejonie wykonano również remonty cząstkowe chodników za około 65 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro