Reklama

W Poznaniu będą mogły powstać nowe centra handlowe

Inwestycje mogą być realizowane m.in. tutaj | fot. Google Street View
Inwestycje mogą być realizowane m.in. tutaj | fot. Google Street View

Miejscy radni zgodzili się na to, by w Poznaniu, w rejonie węzła autostradowego Poznań Komorniki, powstały nowe centra handlowe. Obiekty będą mogły pojawić się w sąsiedztwie salonu meblowego przy ulicy Haliny Konopackiej.

Na wtorkowej sesji radni przyjęli projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przyautostradowych na Fabianowie i Kotowie. W pobliżu salonu meblowego Agata przy ulicy Konopackiej i salonu samochodowego (w pobliżu CH Auchan) mogą powstać nowe obiekty handlowe i usługowe o dużej powierzchni.

- Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów przyautostradowych w rejonie Fabianowa i Kotowa w Poznaniu, biorąc pod uwagę zasady ładu przestrzennego, efektywne gospodarowanie przestrzenią oraz kształtowanie struktur przestrzennych przy uwzględnieniu dążenia do minimalizowania transportochłonności układu przestrzennego, przeznacza większość obszaru objętego planem pod teren rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 lub zabudowy usługowej oraz pod funkcje usługowe - czytamy w uzasadnieniu urzędników. Obiekty nie mogą mieć więcej niż 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej na handel. - Do planu wprowadzono również liczne ustalenia mające na celu ochronę i kształtowanie krajobrazu. Plan w sposób szczegółowy określił ograniczenia oraz zasady lokalizacji elementów dysharmonizujących przestrzeń, takich jak: ogrodzenia, urządzenia reklamowe, szyldy i elementy sieci infrastruktury technicznej - dodają.

Urzędnicy podkreślają, że umożliwienie tu budowy obiektów handlowych i usługowych pozwoli na "wykorzystanie potencjału inwestycyjnego obszaru położonego w sąsiedztwie węzła autostradowego Poznań -Komorniki". Uchwalenie planu oznacza, że nowe inwestycje będą mogły tu być realizowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro