Reklama
Reklama

Ruszyła przebudowa szkoły na Szczepankowie. Inwestycje będzie kosztować 7,2 mln złotych

fot. PIM
fot. PIM

Ruszyły prace nad rozbudową Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie. Do istniejącego obiektu szkolnego, dobudowane zostanie nowe skrzydło budynku. Według zapowiedzi nowe skrzydło placówki ma być gotowe we wrześniu przyszłego roku.

Jednym z naszych priorytetów jest rozbudowa oraz modernizacja infrastruktury oświatowej, w tym szczególnie na silnie urbanizujących się osiedlach peryferyjnych. Stąd rozbudowa szkoły na Szczepankowie nie jest przypadkiem. Podobnie jest z obecnie budowanym przedszkolem na Strzeszynie czy też planowaną na początek przyszłego roku budową nowej szkoły i przedszkola na Umultowie. Środki na ten cel mamy zabezpieczone w budżecie miasta - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W nowym skrzydle, które zostanie dobudowane do Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie znajdzie się pięć sal dydaktycznych a także administracja szkoły, biblioteka oraz pokój nauczycielski. Planuje się także budowę sali gimnastycznej. Do nowego budynku prowadził będzie hol z przejściem do windy. Nowe skrzydło szkoły w części dydaktycznej będzie trzykondygnacyjne, natomiast sala gimnastyczna z zapleczem jednokondygnacyjna.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze w tym roku wykonane zostaną niezbędne wyburzenia i wycinka drzew oraz wykopy pod fundamenty nowego skrzydła szkoły. Dużo będzie zależało od pierwszego etapu budowy, gdzie mamy do czynienia z okresem zimowym. Wszystko idzie bardzo sprawnie, zgodnie z harmonogramem. Myślę, że w tej chwili nie ma żadnych zagrożeń i możemy mówić o tym, że wrzesień przyszłego roku będzie momentem, w którym oddamy tę szkołę uczniom - tłumaczy Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Przetarg na wykonawcę inwestycji wygrało przedsiębiorstwo Agrobex z Poznania, które złożyło ofertę z ceną brutto 7257000, 00 zł. Umowę podpisano 8 listopada, natomiast przekazanie placu budowy nastąpiło tydzień później - 16 listopada - informuje Hubert Bugajny z biura prasowego UMP.

Według zapowiedzi nowe skrzydło placówki ma być gotowe we wrześniu przyszłego roku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro