Reklama
Reklama

Grunwaldzka: są separatory przy torowisku i sygnalizatory przy przejściu dla pieszych

fot. ZDM
fot. ZDM

Zmiany na ulicy Grunwaldzkiej związane z wydzieleniem torowiska tramwajowego mają także przełożyć się na bezpieczeństwo pieszych. Przy zebrze w pobliżu targów zamontowano żółte sygnalizatory. Na jezdni natomiast już pojawiły się separatory, które informują kierowców, że nie mogą wjeżdżać na torowisko.

Na początku listopada wydzielono torowisko na ulicy Grunwaldzkiej, ale początkowo jedynie znakami poziomymi. Dołączyły do nich separatory. - Mają one uniemożliwić przejechanie pojazdom nieuprawnionym na wydzieloną część ulicy dla tramwajów i służb ratunkowych. Plusem jest także to, że kierowcy nie będą mogli wyprzedzać innych samochodów tuż przed i na przejściach dla pieszych - wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miasta.

Według urzędników wydzielenie torowiska znacznie poprawia bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Przy zebrze w pobliżu targów zamontowano żółte sygnalizatory. - Gdy do pasów zbliża się pieszy, nad znakiem informującym o przejściu, zaczynają pulsować żółte światła. Dzięki temu kierowcy z większej odległości widzą, że zaraz na jezdni pojawią się piesi - dodaje.

Zdaniem urzędników od momentu wydzielenia torowiska nie zauważono, by sytuacja kierowców się tutaj pogorszyła. Poprawiła się natomiast sytuacja tramwajów, które jeżdżą tędy bez konieczności stania w korkach spowodowanych przez auta blokujące tory.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro