Reklama
Reklama

Zaczęło się wielkie zarybianie Warty

O 7.00 rano przy moście w Biedrusku rozpoczęło się wielkie zarybianie Warty milionem ryb. Kolejne ryby trafią do rzeki około południa - przy moście Królowej Jadwigi.

Fundacja Ratuj Ryby we współpracy z poznańskimi instytucjami oraz firmami prowadzi w środę wielką operację zarybiania Warty. Łącznie do rzeki ma trafić około miliona ryb. Pierwsze trafiły do rzeki przy moście w Biedrusku już około 7.00 rano. Są to m.in. świnki, klenie, jazie, miętusy, sumy, sandacze czy szczupaki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na 11.30 zaplanowano natomiast kolejne zarybiania - równocześnie w rejonie Plaży Rataje (na wysokości os. Piastowskiego) i Plaży Wilda (po drugiej stronie rzeki). Odbędą się tutaj zajęcia edukacyjne dla dzieci, wystawa ryb. Kilkaset dzieci z poznańskich szkół o 12.30 zacznie wpuszczać do wody ryby. Zarybianie odbędzie się także z jednostek pływających.

- To jest dzień, w którym dzieją się cuda. Wszystko jest możliwe i życzę wszystkim osobom, które borykają się z trudem różnych inicjatyw, by nie patrzyli na to, co się dzieje dookoła i by realizowali swoje marzenia - mówi Sebastian Staśkiewicz z Fundacji Ratuj Ryby. - Milion cieszy, ale to jest 5 - 10% tego, co zginęło i powinno być ponownie wpuszczone do rzeki - dodaje.

Choć od czasu zatrucia Warty minął już ponad rok, wciąż nie poznaliśmy winnych. Wiadomo, że woda została zatruta dużą ilością środka owadobójczego. Prokuratura już kilka miesięcy temu postawiła zarzuty 4 osobom. Śledztwo wciąż jest prowadzone.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
79.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro