Reklama
Reklama

Poznań: będzie można zobaczyć z bliska Moderusa Gamma

W piątek odbyła się oficjalna prezentacja najnowszego tramwaju stworzonego w poznańskim Modertransie. Już w niedzielę z bliska będą go mogli zobaczyć wszyscy chętni.

Prezentacja Moderusa Gamma odbyła się w ubiegłym tygodniu, ale brali w niej udział jedynie zaproszeni goście. Gamma jest najnowszym tramwajem "ze stajni" Modertransu. Pojazd jest niskopodłogowy, ma 32 metry. - Ma specyficzny układ napędowy, całkowicie inaczej rozwiązane napędy, sterowanie, bardzo ciekawe rozwiązania absorberów hałasu, które pochłaniają energię od toczenia się pojazdu. Tramwaj powinien być zdecydowanie cichszy dla pasażerów i otoczenia - mówił w piątek Jarosław Bakinowski, wiceprezes firmy Modertrans.

Fani tramwajów z pewnością ucieszą się z informacji, że Moderus Gamma już w niedzielę zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności. Tramwaj będzie wchodził w skład wystawy taboru na terenie zajezdni Franowo w ramach Katarzynek. - Uświetni on wystawę ponad 20 naszych pojazdów mniej lub bardziej znanych z ulic naszego miasta - wyjaśnia Iwona Gajdzińska z MPK. O pozostałych atrakcjach Katarzynek piszemy TUTAJ.

Moderus Gamma wkrótce ma także wyjechać na poznańskie torowiska - prowadzone będą testy. Najpierw bez pasażerów, a później również z nimi. Być może pierwsze takie przejazdy odbędą się jeszcze w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
6.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro