Reklama
Reklama

Od środy nowy lektor będzie czytał zapowiedzi w autobusach

Nowy lektor wybrany w internetowym głosowaniu | fot. ZTM
Nowy lektor wybrany w internetowym głosowaniu | fot. ZTM

O wyborze nowego lektora, którego głos będzie zapowiadał przystanki w pojazdach komunikacji miejskiej, pisaliśmy w połowie października. W środę głos lektora usłyszymy w poznańskich autobusach.

Przypominamy, że Zarząd Transport Miejskiego zorganizował konkurs na nowy głos komunikacji miejskiej, a zwycięzcą internetowego głosowania okazał się pochodzący z Zielonej Góry Piotr Kołaczkowski -Trwa proces wymiany zapowiedzi głosowych w pojazdach kursujących na liniach organizowanych przez ZTM w Poznaniu. Nowe komunikaty mają być lepszej jakości i bardziej wyraźne, niż dotychczas wykorzystywany głos z syntezatora mowy, przez co lepiej będą służyć pasażerom - zwłaszcza osobom niewidzącym i turystom, ale także mieszkańcom Poznania i okolicznych gmin, którzy nie korzystają z transportu publicznego na co dzień - informuje ZTM.

Nowe zapowiedzi będzie można usłyszeć od 23 listopada. Początkowo może dojść do sytuacji, że zapowiedzi przystanków usłyszymy tylko w strefie A. W okresie testowym regulowany będzie też poziom głośności komunikatów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro