Reklama
Reklama

"Gang" nastolatków podrabiał banknoty, żeby kupić słodycze

fot. NBP

Kara pozbawienia wolności nie krótsza od 5 lat grozi 17-latkowi z Jeleniej Góry, który usiłował zapłacić za zakupy podrobionym banknotem 100-złotowym. W sprawę zamieszanych jest także czterech jego kolegów.

Do "gangu" należeli chłopcy w wieku od 14 do 17 lat. - Jak ustalili policjanci, czwórka nieletnich w wieku od 14 do 16 lat w mieszkaniu jednego z nich na urządzeniu wielofunkcyjnym podrobiła banknot 100 zł, który do obrotu handlowego wprowadził 17-latek. Chłopak w jednym ze sklepów spożywczych w Jeleniej Górze fałszywym banknotem próbował zapłacić za słodycze. Wygląd banknotu, jak również zachowanie klienta wzbudziło podejrzenie kasjerki, która powiadomiła o swoich podejrzeniach przełożonych, a Ci policję - informuje st. asp. Wojciech Jabłoński.

Policjanci zatrzymali 17-latka i jego kolegów. Zabezpieczono także urządzenie wielofunkcyjne, za pomocą którego dokonano "fałszerstwa". Funkcjonariusze ustalili, że nastolatkowie "wyprodukowali" prawdopodobnie jeszcze trzy banknoty. Obecnie sprawdzane są wszystkie szczegóły sprawy i ustalany jest udział nieletnich w tym przestępstwie.

-17-latek znalazł się w areszcie. Teraz za wprowadzanie do obrotu handlowego fałszywego banknotu grozić mu może kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 5 lat, natomiast o losie pozostałych nieletnich zadecyduje sąd rodzinny - poinformował Jabłoński.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro