Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 3

Finał afery konkursu piękności: była miss musi zapłacić 50 tysięcy

KaT
wtorek, 22.11.2016 r.
godz. 12.24
KaT | wtorek, 22.11.2016 r., godz. 12.24
Finał afery konkursu piękności: była miss musi zapłacić 50 tysięcy
fot. Biuro Miss Wielkopolski

W 2015 roku, tuż przed finałem konkursu na najpiękniejszą Wielkopolankę, miss z 2014 roku zarzuciła organizatorowi wydarzenia m.in. to, że nie wywiązywał się z realizacji nagród oraz miał doprowadzać do tego, że kandydatki zostawały same z głównym sponsorem w pokoju. Sponsor konkursu wytoczył proces byłej miss i go wygrał. Maja N. ma mu m.in. zapłacić 50 tysięcy złotych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1015 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Maja N. w 2014 roku została Miss Wielkopolski. Jest poznanianką. Po mniej więcej roku od wygrania w konkursie piękności przyznała, że nie otrzymała od organizatora zagranicznej wycieczki, która była jej nagrodą. - Gdy wygrałam konkurs okazało się, że wybory były ustawione. Wygrałam, bo spodobałam się głównemu sponsorowi, który proponował mi współżycie - mówiła.


Organizator konkursu, Grzegorz Ostrowski, bardzo szybko zareagował na oskarżenia. Tłumaczył, że zarzuty pod kątem konkursu są nieprawdziwe, a N. go szantażuje i próbuje od niego wyłudzić pieniądze.

Sławomir Stopczyk, sponsor konkursu, wytoczył N. proces w sprawie jej wypowiedzi w mediach, w których jego zdaniem kobieta kłamała. Ostatecznie sąd przyznał mu rację. Nakazał N. umieszczenie przeprosin m.in. na swoim profilu na Facebooku oraz w prasie. Dodatkowo zasądzono 50 tysięcy złotych z odsetkami dla Stopczyka oraz obciążono byłą miss kosztami procesu.

- Po wyegzekwowaniu należnej mi kwoty 50 tysięcy zł z maksymalnymi odsetkami przez komornika, całość tej kwoty przekażę na nagrody dla przyszłych laureatek konkursu Wielkopolska Miss. Obecnie toczą się jeszcze cztery postępowania z powództwa cywilnego przeciwko pani Mai N.. W przypadku wygrania tych postępowań zasądzone kwoty również zostaną przeznaczone na nagrody dla uczestniczek konkursu. Łącznie wszystkie moje roszczenia wynoszą 3 mln złotych - tłumaczy Stopczyk.

Zobacz występ Stopczyka podczas ubiegłorocznej gali Miss Wielkopolski: