Reklama

MPK organizuje tradycyjne Katarzynki: w niedzielę zwiedzisz zajezdnie

Ubiegłoroczne Katarzynki | fot. Kazik K.
Ubiegłoroczne Katarzynki | fot. Kazik K.

Z okazji obchodów dnia świętej Katarzyny - patronki przewoźników, poznańskie MPK tradycyjnie zaprasza poznaniaków na Katarzynki. Odbędą się w najbliższą niedzielę. Będzie można m.in. zwiedzić zajezdnie na Franowie i ulicy Madalińskiego, a z autobusu także tę przy ul. Warszawskiej.

Tegoroczne Katarzynki MPK odbędą się w niedzielę, 27 listopada. MPK organizuje je we współpracy z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych. - Otwieramy wybrane zajezdnie, które będzie można zwiedzić samodzielnie, jak i z pokładu tramwaju lub autobusu - informuje MPK.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Pierwsza zajezdnia, która będzie w niedzielę dostępna dla poznaniaków mieści się na Franowie. Odbędą się tu m.in. nauka jazdy tramwajem z instruktorem (tramwaje typu Solaris Tramino i 105Na), zwiedzanie zajezdni z tramwaju, wystawa ciągników rolniczych i taboru historycznego oraz nowoczesnego. Zaprezentowane też zostaną pojazdy specjalistyczne. W trakcie Katarzynek poznamy też zwycięzcę konkursu "Komunikacyjnie Nakręceni".

W niedzielę będzie też można odwiedzić zajezdnię przy ul. Madalińskiego. KMPS zorganizuje zwiedzanie z przewodnikiem. Będzie też prezentacja wagonów, które mają zostać odnowione w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego (to KSW Heidelberg, 4N, N stocznia Gdańska). Nie zabraknie też wystawy pojazdów historycznych i nowoczesnych.

Atrakcje zaplanowano w godzinach 12.00 - 16.00.

Zajezdnie będą w tym dniu "połączone" specjalną linią tramwajową. Tramwaje będą kursować co 30 minut na trasie:
Franowo (na terenie zajezdni przejazd po trasie linii OC, przejazd przez myjnię tramwajową) - os. Lecha - rondo Rataje - Półwiejska - Górna Wilda - Madalina - Głogowska - rondo Kaponiera - Święty Marcin - Marcinkowskiego - most św. Rocha - os. Lecha - Franowo.

Dodatkowo, możliwe będzie zwiedzanie zajezdni autobusowej przy ulicy Warszawskiej, ale tylko z pokładu autobusu. Uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa, która będzie kursować na trasie Franowo - Szwajcarska - Dymka - Browarna - Warszawska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro