Reklama
Reklama

Po akcji policji na al. Niepodległości: 8 osób zatrzymanych m.in. za brutalne pobicia

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Wracamy do sprawy czwartkowych zatrzymań policji, które miały miejsce m.in. na al. Niepodległości w centrum Poznania. Jak informuje CBŚP - w mieście i pod Poznaniem zatrzymano 8 osób m.in. za brutalne pobicia, wymuszenia i przestępstwa narkotykowe.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Dziś Centralne Biuro Śledcze Policji zdradza więcej informacji na ten temat. Okazuje się, że w czwartek zatrzymano 8 osób. - Grupa trudniła się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych jak i środków odurzających. Ponadto jej członkowie dopuszczali się brutalnych pobić, które mogły skutkować poważnymi obrażeniami. Na swoim koncie mają również wymuszenia rozbójnicze - informuje Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane osoby pracowały w klubach tanecznych w Poznaniu. - Tam też bili klientów. Ich ofiarami padali zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sprawcy dusili je, kopali i bili. Z uwagi na brutalność czynów, czyny zakwalifikowano jako występki o charakterze chuligańskim - dodaje. Zatrzymania miały miejsce w czwartek. Użyto w ich trakcie m.in. granatów hukowych. - U podejrzanych policjanci ujawnili broń, noże, miotacz gazu, maczetę, pałkę teleskopową. Oprócz tego narkotyki.

7 osób przebywa obecnie w areszcie. 1 osoba ma policyjny dozór. Sprawa ma swój dalszy ciąg - być może dojdzie do kolejnych zatrzymań. Poszukiwani są bowiem świadkowie pobicia w klubie Czekolada. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.50 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro