Reklama

Głogowska: "Miejsce bez Boga" tuż przy katolickiej szkole

Aktywiści związani z Fundacją Malta i Akademią Miasta przeprowadzili w niedzielę akcję upiększania Łazarza. Zajęli się m.in. opuszczoną działką znajdującą się w sąsiedztwie katolickiej szkoły przy ul. Głogowskiej wyremontowanej za 10 mln złotych. Ich zdaniem to "miejsce bez Boga". W innym miejscu utworzyli natomiast pokój ze śmieci podrzucanych przez mieszkańców.

Fotel, telewizor, stolik, a nawet ozdoby nawiązujące do zbliżającego się Bożego Narodzenia. Wszystko to znalazło się w nietypowym pokoju pod gołym niebem urządzonym ze śmieci podrzucanych przez mieszkańców. - Przyjeżdżają tutaj ludzie spoza tego obszaru i podrzucają swoje śmieci, żeby nie płacić za śmieci w swojej spółdzielni - mówi Filip Rutkowski z Akademii Miasta.

Akcja ma na celu zwrócić uwagę na zaniedbaną przestrzeń w Poznaniu. A niestety takich miejsc jest więcej. Jedno z nich znajduje się przy ulicy Głogowskiej, tuż przy wyremontowanej za 10 mln złotych katolickiej szkole. Uporządkowano teren i umieszczono tu wymowny transparent z napisem "Miejsce bez Boga". - To hasło jest komentarzem do tej przestrzeni. Być może też pytaniem dlaczego tak się stało i kto za to miejsce odpowiada - tłumaczy Anna z Akademii Miasta.

- Pokazujemy w jaki sposób można myśleć o mieście i w nim działać - mówi Joanna Pańczak z Festiwalu Malta. Aktywiści pojawili się w niedzielę w czterech punktach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro