Reklama
Reklama

W Berlinie będzie można legalnie kupić marihuanę

fot. wikipedia

Coraz więcej państw decyduje się na liberalizację przepisów związanych z zażywaniem narkotyków. W Berlinie wkrótce będzie można legalnie zakupić marihuanę.

Jak informuje "Zeit Online", nowe prawo jest efektem starań partii lewicowych: Die Linke, SPD i Zielonych. Planowane jest wprowadzenie pilotażowego programu, który umożliwi kontrolowany zakup marihuany przez dorosłych obywateli.
Zmiany obejmą także tzw. "medyczną marihuanę". W jednej z dzielnic Berlina próbowano stworzyć ośrodek ułatwiający chorym dostęp do suszu konopi indyjskich, został on jednak zamknięty ze względu na przepisy federalne. Teraz, zdaniem lokalnych polityków, jego funkcjonowanie stanie się możliwe.
Na razie nie wiadomo w jaki dokładnie sposób będzie prowadzona sprzedaż dla "zwykłych" obywateli. Będzie ona możliwa tylko na terenie Berlina, stanowiącego osobny kraj związkowy: w pozostałych 15 landach marihuana pozostanie zakazana.
To może jednak szybko się zmienić. Kilka miesięcy temu niemiecki minister zdrowia zapowiedział legalizację tego narkotyku do celów medycznych wiosną 2017 roku.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro