Reklama
Reklama

Program 500 plus: ponad 1,5 miliarda wypłat w samej Wielkopolsce

Rządowy program "Rodzina 500 plus" wśród wielu osób budzi kontrowersje, co nie zmienia faktu, że Polacy chętnie z niego korzystają. W samej Wielkopolsce wypłacono z tego tytuły już ponad 1,5 miliarda złotych.

Program działa od kwietnia tego roku. Wbrew zapowiedziom nie objęto nim wszystkich dzieci: rodzice otrzymują środki dopiero na drugą pociechę, chyba, że ich gospodarstwo domowe nie przekracza określonego progu dochodu.

Finansowanie zapewnia rząd, ale wypłatą zajmują się samorządy. - Środki trafiają do gmin i powiatów zawsze w okolicach 10. dnia każdego miesiąca. Wówczas następuje ich dystrybucja do rodzin, które korzystają z rządowego wsparcia. Do tej pory wydano 2 628 166świadczeń. Fundusze na realizację programu są przekazywane każdorazowo zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez jednostkę samorządu terytorialnego - tłumaczy Tomasz Stube, rzecznik wojewody. Urząd wojewódzki przekazał do tej pory na ten cel 1 576 829 301 złotych.

W naszym województwie świadczeniem objętych jest ok. 350 tysięcy dzieci. W stolicy regionu wypłatami zajmuje się Poznańskie Centrum Świadczeń.

W 2017 roku program będzie kosztować budżet państwa ok. 23 miliardów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro