Reklama
Reklama

Nowy komisariat policji powstanie w Dopiewie

fot. policja
fot. policja

W czwartek wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego komisariatu w podpoznańskim Dopiewie. Nowa siedziba zostanie otwarta w sierpniu 2017 roku.

W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego wzięli udział przedstawiciele policji, władz powiatu i gminy. Budynek zostanie według ujednoliconych wytycznych opracowanych przez ministerstwo -Siedziba, na którą od lat oczekiwali policjanci i mieszkańcy gminy Dopiewo, zbudowana będzie przez firmę remontowo - budowlaną, wyłonioną w drodze przetargu. Całkowity koszt robót budowlanych oszacowano na kwotę ponad 4 milionów złotych. Środki na sfinansowanie budowy nowego komisariatu w Dopiewie pochodzą od Komendy Głównej Policji, Starostwa Powiatowego oraz Wójta Gminy Dopiewo - informuje Patrycja Banaszak z biura prasowego wielkopolskiej policji. Policjanci powinni wprowadzić się do nowej siedziby 1 sierpnia 2017 roku.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro