Reklama

Na Placu Wolności robi się świątecznie: już stoi adwentowa piramida

fot. Włodzimierz Hoppel

Za tydzień na Placu Wolności rozpocznie się bożonarodzeniowy jarmark. Już teraz można tu zobaczyć adwentową piramidę i pierwsze drewniane budki, w których będą się wystawiać sprzedawcy. Drugi jarmark, na Starym Rynku, rozpocznie się 3 grudnia.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w tym roku w Poznaniu odbywać się będą dwa jarmarki bożonarodzeniowe - jeden na Placu Wolności i drugi na Starym Rynku. Ten na Placu Wolności rozpocznie się już 26 listopada, a więc za tydzień. W ramach inauguracji na płycie placu wystąpią artyści Teatru Wielkiego. Koncert świąteczny zaplanowano na 17.00 26 listopada.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Poza świąteczną piramidą i straganami na Placu Wolności pojawią się także karuzele dla maluchów oraz specjalnie przygotowana brama. W programie są m.in. wspólne kolędowanie, świąteczne spotkania teatralne dla dzieci, koncerty i widowiska Zimowe show czy Teatr ognia.

Tydzień później, 3 grudnia, ruszy jarmark na Starym Rynku. O 16.30 oficjalnie otworzą go koncert Gospel Joy oraz rozświetlenie miejskiej choinki. W programie są m.in. animacje z Królową Zimy, kolędowanie, świąteczne spektakle, Festiwal Rzeźby Lodowej oraz przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju - to odbędzie się 18 grudnia o 18.00.

Jarmarki potrwają do 22 grudnia. Zarówno na Placu Wolności, jak i na Starym Rynku, będzie można zobaczyć Bożonarodzeniowe Szopki. Zobacz jak obecnie wygląda Plac Wolności:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro