Reklama
Reklama

Przełom w sprawie basenu na os. Zwycięstwa. Ale do budowy wciąż daleko

Tu ma powstać basen

Jeszcze we wrześniu pisaliśmy, że nie ma porozumienia między spółdzielnią mieszkaniową i miastem w sprawie basenu na osiedlu Zwycięstwa. Sytuacja się zmieniła. Jest przełom, ale wciąż nie wiadomo kiedy budowa basenu mogłaby się rozpocząć.

Przełom, o którym mowa, to kompromis wypracowany na linii spółdzielnia mieszkaniowa Winogrady - miasto. Jeszcze we wrześniu informowaliśmy, że strony nie mogą się porozumieć w kwestii gruntu, na którym ma powstać basen na osiedlu Zwycięstwa. Dziś jest już deklaracja, że strony wykupią działki - miasto działkę spółdzielni (tu ma powstać basen), a spółdzielnia działkę miasta, na której znajduje się droga wewnętrzna na jednym z osiedli.

- Pierwszym krokiem jest na pewno nabycie gruntu, ze względu na to, że miasto może inwestować na terenach, które stanowią jego własność - mówi Magda Albińska z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta. - Jeżeli o chodzi o kwestię dotyczącą nabycia to myślę, że w przyszłym roku jest to jak najbardziej realne. Natomiast odrębną kwestią jest realizacja samej inwestycji - dodaje.

Tymczasem okazuje się, że Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta nie ma obecnie pieniędzy na budowę basenu. - Jeżeli będziemy mieć zagwarantowane środki w budżecie miasta lub prognozie finansowej, wówczas będziemy mogli mieć pewność, że ta inwestycja zostanie zrealizowana i będziemy mieli przybliżony czas tej realizacji - podkreśla Małgorzata Dziedzic-Biskupska, radna PO.

Ostateczną zgodę na "wymianę" działek musi jeszcze wydać Walne Zgromadzenie spółdzielni Winogrady. Decyzja ma zapaść w tym miesiącu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro